ПечатьE-mail

Підготовка урочистостей до ювілею Пересопницького Євангелія

Новости

На заходи з відзначення 450-річчя з часу створення Пересопницького Євангелія у серпні 2011 р. на Рівненщину (історична Волинь, Україна) запросили президентів п´ятьох країн: України, Росії, Білорусі, Словаччини та Болгарії. Згідно із задумом організаторів урочистостей, головною подією святкування має стати урочисте завершення піврічного марафону з написання літературного перекладу Пересопницького Євангелія. Відомі українці, які проживають як в Україні, так і в інших куточках світу, власноруч напишуть кожен по кілька рядків з Євангелія, а завершити цю працю має Президент України. Після цього всі рукописи урочисто з’єднають в одну книгу. Надалі вона зберігатиметься в сел. Пересопниця на Рівненщині, й усі відвідувачі зможуть долучитися до її написання, а їхні імена доповнюватимуть перелік "співавторів".

Як повідомляє прес-служба Рівненської облдержадміністрації, до написання книги планують залучити й інші слов’янські народи. П’ятьом Президентам вищезгаданих країн буде надіслано по одній чистій сторінці з майбутнього видання Євангелія, щоб вони заповнили її і таким чином долучилися до новітнього перевидання рукопису Євангелія.

Крім цього, у Пересопниці, на місці, де колись були князівський замок і монастир, у якому писали це Євангеліє, відтворять фрагменти тих споруд, а також спорудять етномістечко (кілька будинків у стилі ХVI ст., в яких розмістяться музей, культурний центр та інші установи). До села прокладуть дорогу з твердим покриттям. На цьому місці також постійно працюватиме археологічна експедиція.

Ще однією подією, приуроченою до святкування 450-річчя Пересопницького Євангелія, стане фестиваль духовної музики. Кількаденний марафон духовних співів, який відбуватиметься у різних населених пунктах Рівненської області, фінішує в Пересопниці гала-концертом.

Кошторис святкування, за словами голови Рівненської облдержадміністрації Василя Берташа, становить близько 40 млн гривень, однак основну частину коштів доведеться знайти в області, оскільки уряд зможе виділити не більше 5-6 млн гривень. Для того, щоб певною мірою компенсувати витрати на проведення урочистих заходів, за словами губернатора, вирішено випустити тисячу примірників подарункового видання Пересопницького Євангелія у спеціальному футлярі, а потім продати його відомим людям, установам та гостям урочистостей. Вартість такого видання Євангелія може сягати до тисячі доларів США.

Окрім того, 2011 рік в Україні оголосять роком Пересонницького Євангелія.

Як уже повідомляла РІСУ, план заходів святкування був затверджений Кабінетом Міністрів України 18 серпня 2010 р.

RISU